نمودار باشگاه خبرنگاران جوان وضعیت جوی آب و هوا

نمودار: باشگاه خبرنگاران جوان وضعیت جوی آب و هوا شهرستان سمنان اردیبهشت ماه باشگاه خبرنگاران سمنان

گت بلاگز اخبار بین الملل واکنش رئیس‌جمهور ونزوئلا به تحریم‌های آمریکا

رئیس‌جمهوری ونزوئلا با بی‌اهمیت خواندن تحریم‌های تازه آمریکا، انتقادات داخلی و خارجی راجع به انتخابات جنجالی اخیر گفت، رای‌گیری جهت تشکیل مجلس موسسان قانون اساس

واکنش رئیس‌جمهور ونزوئلا به تحریم‌های آمریکا

واکنش مدیر جمهور ونزوئلا به تحریم های آمریکا

عبارات مهم : خارجی

رئیس جمهوری ونزوئلا با بی اهمیت خواندن تحریم های تازه آمریکا، انتقادات داخلی و خارجی راجع به انتخابات جنجالی اخیر گفت، رای گیری جهت تشکیل مجلس موسسان قانون اساسی به او اجازه می دهد تا فورا سیستم سیاسی ونزوئلا را بازبینی کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نیکولاس مادورو، مدیر جمهوری ونزوئلا عصر دوشنبه تاکید کرد، قصد ندارد از طرح ها جهت بازنویسی قانون اساسی دست بکشد و می خواهد یک سری دشمن از شبکه های خبری مستقل ونزوئلا گرفته تا افراد مسلحی که او مدعی است از طرف کلمبیا فرستاده شده است اند تا در این رای گیری اخلال ایجاد کنند را تعقیب کند. به گفته او، این تلاش ها بخشی از توطئه بین المللی به رهبری مردی است که او آن را “امپراتور دونالد ترامپ” می نامد.

واکنش رئیس‌جمهور ونزوئلا به تحریم‌های آمریکا

مادورو در سخنانی تلویزیونی گفت: “نمی توانند مرا بترسانند. این تهدیدات و تحریم های امپراتور حتی یک لحظه هم نمی تواند مرا بترساند. من نه اکنون و نه هیچ وقت دیگری به فرامین این امپراتور گوش نمی دهم. هر چقدر می خواهی مرا تحریم کن دونالد ترامپ.”

او تاکید کرد: “در ایالات متحده می توان با اختلاف سه میلیون رای از رقیب مدیر جمهور شد. چه دموکراسی فوق العاده ای! این تحریم ها نشان دهنده درماندگی و نفرت ترامپ از دولت سوسیالیست ونزوئلاست.”

رئیس‌جمهوری ونزوئلا با بی‌اهمیت خواندن تحریم‌های تازه آمریکا، انتقادات داخلی و خارجی راجع به انتخابات جنجالی اخیر گفت، رای‌گیری جهت تشکیل مجلس موسسان قانون اساس

ساعاتی پیش از آن دفتر کنترل سرمایه های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد، واشنگتن نیکولاس مادورو را تحریم کرده است و نام او وارد فهرست تحریم های دفتر کنترل سرمایه های خارجی می شود. آمریکا تاکنون تهدیدات خود علیه صنعت نفت ونزوئلا را اجرایی نکرده هست. چنین تحریم هایی موجب تضعیف دولت مادورو و زیاد کردن بهای گاز آمریکا و تعمیق بحران انسانی در آنجا می شود.

این تحریم ها بعد از آن انجام شد که مقام های انتخاباتی ونزوئلا اعلام کردند بیش از هشت میلیون تن در انتخابات روز یکشنبه جهت تشکیل مجلس موسسان شرکت کردند. با تشکیل این نهاد قدرتمند، اختیارات حزب حاکم به شدت زیاد کردن می یابد و او می تواند قانون اساسی را بازنویسی کرده، انتخابات های آتی را به تعویق بیندازد و در این فاصله، همچنان در قدرت می ماند. نتیجه های این انتخابات نشان می دهد، به رغم ضعف اقتصادی، تورم نجومی، کمبودهای دارو و مواد غذایی حمایت از حزب حاکم بیش از انتخابات های گذشته از سال ۲۰۱۳ شده است است.

مادورو همچنین گفت، مجلس موسسان تازه ظرف یک هفته کار خود را شروع می کند. او همچنین گفت که با استفاده از اختیارات این مجلس از ورود نامزدهای اپوزیسیون به انتخابات فرمانداری در ماه دسامبر ممانعت می کند، مگر آنکه آنها به پای میز مذاکره بیایند و به خصومتی که چهار ماه اعتراض را در پی داشته و دست کم ۱۲۰ کشته و حدود ۲۰۰۰ زخمی بر جای گذاشته هست، آخر دهند.

واکنش رئیس‌جمهور ونزوئلا به تحریم‌های آمریکا

واژه های کلیدی: خارجی | آمریکا | ونزوئلا | تحریم ها | ونزوئلا | انتخابات | قانون اساسی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog