نمودار باشگاه خبرنگاران جوان وضعیت جوی آب و هوا

نمودار: باشگاه خبرنگاران جوان وضعیت جوی آب و هوا شهرستان سمنان اردیبهشت ماه باشگاه خبرنگاران سمنان

گت بلاگز بین‌الملل هشدار اوباما به ترامپ در خصوص محیط زیست و تغییرات اقلیمی

رئیس جمهوری سابق آمریکا به ترامپ در خصوص محیط زیست و تغییرات اقلیمی هشدار داد.

هشدار اوباما به ترامپ در خصوص محیط زیست و تغییرات اقلیمی

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان، باراک اوباما مدیر جمهوری سابق آمریکا در نشست بین المللی ‘نوآوری غذایی’ که در شهر میلان در شمال ایتالیا برگزار شد، به دونالد ترامپ در خصوص محیط زیست و تغییرات اقلیمی هشدار داد.
اوباما روز سه شنبه در نشست بین المللی ‘Seeds and chips’ در شهر میلان، با هشدار به ترامپ راجع به اوضاع اقلیمی و محیط زیست گفت: اگر چالش های آینده را جمع کنیم، چیزی نخواهد بود که نتوان انجام داد، باید قحطی و سوء تغذیه را کم کردن دهیم، مسیری که به سوی تغییرات اقلیمی می رود را عوض کنیم ، باید جهت یک دنیا پایدارتر کار کنیم، ما می توانیم بر چالش غذا پیروز شویم.

عبارات مهم : اوباما
اوباما در صحبت امروز به جوانان و نوآوری، تغدیه و چالش های آینده و تغییرات اقلیمی بارها اشاره کرد. او این کلمات را در حالی به زبان می آورد که جانشین وی (ترامپ) همانطوری که در تبلیغات انتخاباتی وعده داده بود در حال ارزیابی جهت عقب نشینی آمریکا از توافق پاریس در خصوص تغییرات اقلیمی هست، مشارکتی که یکی از میراث های مهم اوباما محسوب می شود.

اوباما تاکید کرد: تاثیر تغییرات اقلیمی در دنیا استمرار دارد و تولید انرژی همواره سخت تر شده است و تولید غذا نیز همواره سخت تر می شود.تمام اینها پیامد خواهند داشت. خیلی از پناهندگان به کشورهای ما می آیند، لیکن در کشورهای آنها مساله مواد غذایی وجود دارد. 800 میلیون تن در دنیا از سوء تغذیه زحمت می برند.مهاجرت ها فقط جهت جنگ ها نیست بلکه جهت گرسنگی نیز است که در بعضی مواقع، پیامد تغییرات اقلیمی است.
اوباما در صحبت خود یادآور این شد که چگونه رهبری جهانی باید با یکی از چالش های بزرگ دست و پنجه نرم کند، تغییرات آب و هوایی و مسایل غذایی در جهانی که همواره پرجمعیت تر شده است و منابع آن نیز همواره کمتر می شود.
اوباما قبل از سفر به ایتالیا نیز از دمکرات ها خواست تا در کنگره از طرح بیمه سلامت ‘اوباما کر’ دفاع کنند میراثی که ترامپ در حال برداشتن آن هست. این نشان می دهد که چگونه بعد از ماه ها سکوت و خداحافظی از کاخ سفید، اوباما قصد ایفای نقش در آنچه دمکرات ها آنرا ‘مقاومت در برابر ترامپ’ می خوانند، دارد.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: اوباما | اوباما | مواد غذایی | دونالد ترامپ | تغییرات آب و هوایی | بین الملل | آمریکا | باراک اوباما

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog