نمودار باشگاه خبرنگاران جوان وضعیت جوی آب و هوا

نمودار: باشگاه خبرنگاران جوان وضعیت جوی آب و هوا شهرستان سمنان اردیبهشت ماه باشگاه خبرنگاران سمنان

گت بلاگز وب‌گردی قربانی فریب بلیط‌های رایگان نشوید!

شرکت کنندگان در بعضی مسابقه های اینترنتی به وبسایت هایی که اعلام می‌کنند بلیط هوایی رایگان می‌دهند‏، وارد می‌شوند و آن‌ها را لایک می‌کنند، ولی در دام‌های دی

قربانی فریب بلیط‌های رایگان نشوید!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، هیچ بلیط رایگانی وجود ندارد و این فریب هیچ ربطی با خطوط هوایی نداشت. طبق آنالیز‌ها، لینک هایی که در پست‌ها به وب سایت‌های مخرب وصل میشد همانند deltagiveaway.com، emiratesnow.us، aeroflot-com.us و مشابه آن‌ها بود که هر شرکت هواپیمایی به عنوان نمونه این بلیط‌ها را رایگان عرضه می‌کند.

عبارات مهم : رایگان
در پست‌های مشابه به هواپیماهای مختلفی اشاره شده است است که به نظر می‌رسید مراسم خوش حالی سالگرد تمامی آن‌ها کاملا تصادفی با هم در یک بازه زمانی قرار گرفته هست. در نگاه اول، لینک‌ها کاملا قانونی و موجه به نظر می‌رسید و البته تمامی آن‌ها مشمول بر یک نام هواپیمایی معروف بود. ولی در نگاه دوم موردی جهت شک و تردید به وجود می‌آمد؛ واقعا چه کسی حاضر است بلیط‌های رایگان را آن هم به این صورت در سراسر اینترنت عرضه کند؟

هر کدام از این وب سایت‌ها سه پرسش را جهت بازدیدکنندگان مطرح کرده بودند: آیا تا به حال از خطوط هوایی استفاده کرده اید؟ چه چیزی را در رابطه با خطوط هوایی بیش از همه دوست داشته اید؟ و آیا از کیفیت آن راضی بوده اید؟

پس از اینکه کاربر به سوالات پاسخ می‌داد، به آن‌ها وعده ارسال بلیط رایگان داده می‌شد. بعد از انجام این مراحل آن‌ها می‌بایستی لینک وب سایت‌ها را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذاشتند و خطوط هوایی را لایک می‌کردند.

با این حال با کلیک بر روی دکمه “لایک” به قسمت‌های نامطلوب سوق داده می‌شدند. به عنوان مثال، کاربر می‌تواند با یک بی احتیاطی راحت بدون اینکه متوجه شود چه اتفاقاتی در انتظار او هست، به وب سایت هایی مخرب هدایت شود.

در صورتی که بازدیدکنندگان متوجه نمی‌شدند که در یک وب سایت متفاوت قرار گرفته اند و بر روی دکمه تایید کلیک می‌کردند، آن‌ها عملا می‌بایستی هزینه سرویس اشتراک روزانه را پرداخت می‌کردند. این طرح‌ها در کشورهای قربانی تکنیک بلیط‌های رایگان در اینترنت نباشید!

مختلف، متفاوت بود. به عنوان مثال، یک کاربر ممکن است به جای اینکه به صفحه‌ی اشتراک سرویس گوشی هدایت شود، به صفحات آگهی‌ها به علت زیاد کردن ترافیک آن هدایت شود.

همچنین ممکن است به بازدیدکنندگان پیشنهادهایی جهت دانلود برنامه‌ها شود، که این پیشنهاد هیچ ربطی به خطوط هوایی ندارد. اتصال به این وب سایت‌ها و لینک‌ها بازدیدکنندگان راحت لوح را به وب سایت‌های مخرب مجرمان سوق می‌داد و به هیچ وجه در آن‌ها بلیطی وجود نداشت.

با وجود وضوح جعلی بودن این طرح، اثرگذاری آن بسیار زیاد بود. ده‌ها هزار کاربر پست‌های این چنینی را با لینک‌های مخرب به اشتراک گذاشتند که در واقع طعمه مجرمان باهوشی شده است بودند که توانسته بودند بازدیدکنندگان راحت لوح را فریب دهند و آن‌ها را به دام بیاندازند.

اما این بازدیدکنندگان چه چیزی را راه اندازی می‌کردند؟ در میان چیزهای دیگر افزونه‌های مخرب مرورگر‌ها با مجوزهایی جهت خواندن تمام داده‌ها از مرورگر از جمله ورود به سیستم، کلمات عبور و شماره کارت اعتباری راه اندازی می‌شد. متاسفانه در این کلاهبرداری افراد کمی نبودند که دچار آلودگی شدند و فریب مجرمان را خوردند.

با گذشت وقت مجرمان راه‌های جدیدتری را جهت نفوذ به سیستم‌های شما و آلودگی آن‌ها پیدا می‌کنند که شاید تشخیص آن‌ها حتی جهت کارشناسان امنیتی هم سخت باشد.

به راستی قربانی تکنیک بلیط‌های رایگان در اینترنت نباشید! چگونه می‌توان در برابر مجرمان ایستاد و از قربانی شدن جلوگیری کرد؟

۱. هر لحظه به خاطر داشته باشید در اینترنت هیچ چیز رایگانی به طور محض امن نیست و آن‌ها را باور نداشته باشید. البته استثناهایی هم وجود دارد و در مواقعی می‌تواند جایزه‌های معقول قابل اطمینان باشند. ولی اگر که به شما یک ماشین آبی لوکس پیشنهاد شده است است و به شما گفته می‌شود که بلیط رایگانی جهت سفر به کل کره زمین در نظر گرفته شده است هست، به هیچ عنوان باور نکنید. تن‌ها راه پیروزی در چنین طرح هایی این است که شرکت نکنید

۲. به URL‌های سایت هایی که از شما درخواست وارد کردن اطلاعات شخصی را دارند، توجه ویژه‌ای داشته باشید. آیا واقعا وب سایت هایی که شما قصد وارد کردن شماره کارت خود را دارید، واقعی هستند؟ یا که وب سایت‌های فیشینگ هستند؟ جهت کسب اطلاعات زیاد در مورد شناسایی سایت‌های فیشینگ و محافظت در برابر آن‌ها لطفا این وبلاگ را بخوانید.

۳. پست هایی که به آن‌ها مطمئن نیستید را به اشتراک نگذارید و به قوانین طلایی جهت بازدیدکنندگان شبکه‌های اجتماعی توجه کنید. حتما از یک راهکار امنیتی قابل اعتماد بر روی سیستم خود استفاده کنید. یک محافظ خوب می‌تواند از سیستم شما در برابر راه اندازی افزونه‌های مرورگرهای مخرب جلوگیری کند و در زمانی که بی اختیار به سمت یک وب سایت مخرب سوق داده می‌شوید، به شما هشدار دهد و از شما محافظت کند.

مرجع: خبرگزاری صدا و سیما

انتهای پیام/

قربانی فریب بلیط‌های رایگان نشوید!

واژه های کلیدی: رایگان | قربانی | رایگان | اینترنت | خطوط هوایی | سایت مخرب | لایک کردن | بلیط رایگان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog